×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 26 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
پدرانه های رادیو تقدیم می شود
خبرنگار: میلاد اصفهانی

جشن میلاد مولای متقیان حضرت علی (ع) در رادیو ایران

به گزارش امید اقتصاد آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه های شبکه های رادیویی به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر تقدیم می شود.

 

رادیو ایران در آستانه ولادت با سعادت حضرت علی(ع) برنامه های مختلفی را به شرح زیر تدارك دیده است.

 

برنامه «ایرانشهر» که از شنبه تا چهارشنبه پخش می شود، چهارشنبه 4 بهمن، همزمان با شب میلاد حضرت علی(ع) از ویژگی های پدرانه میگوید. این برنامه به تهیه کنندگی متین السادات فیروزی و اجرای حامد نجم الهدی ساعت 17:50 تقدیم می شود. ویژه برنامه «پدرانه» چهارشنبه 4 بهمن در شب میلاد با سعادت امام علی(ع) به تهیه کنندگی زینب برومند از سبک زندگی و ویژگی های شخصیتی امام علی(ع) می گوید. این برنامه چهارشنبه 4 بهمن ساعت 19:05  روانه آنتن رادیو ایران می شود.

 

«راه شب» از پنج شنبه 5 بامداد، همزمان با میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی (ع) تا شنبه 7 بهمن همزمان با مراسم اعتکاف با اعزام گزارشگر به مساجد مختلف از حال و هوای این مراسم می گوید. این سه برنامه به تهیه کنندگی حسین معصومی، اجرای حسن همایی ومحمد نصرآبادی و گزارشگری گیتی محمدی و نوید دانشور سی دقیقه بامداد تقدیم می شود.

 

برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» که از شنبه تا پنج شنبه به روی آنتن می رود، روز پنج شنبه همزمان با سالروز فرخنده میلاد مولود کعبه با پخش گزارش های مختلف از حال و هوای شهر در این عید بزرگ می گوید. این برنامه  این هفته به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی ساعت 6:35 روانه آنتن می شود.

 

«گوهران» نیز پنج شنبه 5 بهمن، با موضوع عشق به مولا علی(ع)  به تهیه کنندگی زهره سربازی و اجرای حسن همایی، ساعت 8:35 تقدیم می شود. «همای رحمت» فضای شاد و مفرح دارد و در دو قسمت ۱۵ دقیقه ای توسط وحید بیات تهیه شده است. این برنامه ساعت 9:15 و 11:30  روز پنج شنبه به روی آنتن می رود. «صبح عید با شما» عیدانه اهالی «صبح جمعه باشما» به مناسبت میلاد فرخنده حضرت علی (ع) است که ساعت 9:30 به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان تقدیم می شود.

 

«به افق افتاب» نیز از  از فضائل اخلاقی و سبك زندگی علوی می گوید این برنامه به تهیه کنندگی زینب برومند و اجرای کیوان همتی ساعت 11:50 روز پنج شنبه تقدیم مخاطبان رادیو ایران می شود. برنامه «گلبانگ» که از شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا تقدیم می شود پنج شنبه 5 بهمن  با پخش قطعات شاد این میلاد خجسته را جشن می گیرد.

 

مدرسه علوی رادیو تهران از آسایشگاه کهریزک

 شبکه رادیویی تهران به مناسبت میلاد حضرت علی(ع) در ساعاتی از روز با ویژه برنامه «مدرسه علوی» به منظور تکریم از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به آسایشگاه سالمندان کهریزک می رود.

 

شبکه رادیویی تهران با تدارک برنامه های متنوع و شاد روز پدر و ولادت با سعادت حضرت امیر المومنین (ع) را گرامی می دارد. موضوع ویژه برنامه «مدرسه علوی» ابعاد شخصیتی امام علی(ع)، شیوه و سیره زندگی حضرت امیر المومنین(ع) و جایگاه و منزلت ایشان و تکریم پدر و… است.

 

شبکه رادیویی تهران در این روز، پنجشنبه مصادف با روز پدر با ویژه برنامه«مدرسه علوی» از ساعت 6:30 دقیقه به همت گروه های مختلف برنامه ساز، برنامه های متنوع و متعددی را با بخش های مسابقه، نمایش و طنز ویژه میلاد امام علی(ع) تقدیم مخاطبان می کند و مخاطبان شنونده آیتم های شنیدنی و گفت وگوهای جذاب خواهند بود.

 

ویژه برنامه مدرسه علوی به صورت ویژه از ساعت ۶:3۰  با بخش های طنز، نمایش و در گفتگو با مسئولین و دست اندرکاران با موضوع ولادت و روز پدر در خدمت همراهان همیشگی رادیو تهران است که از گروه فرهنگ، جامعه و سلامت تقدیم مخاطبان می شود. برنامه گروه تاریخ و معارف در دو بخش تهیه و تدارک دیده شده است که از ساعت 10 تا 13:30 روی آنتن رادیو تهران می رود.

 

یک بخش استودیویی با اجرای نیما اعتصام و تهیه کنندگی مریم السادات آصفی با بخش های پدران آسمانی و جشن میلاد پخش خواهد شد و بخش میدانی با حضور در آسایشگاه سالمندان کهریزک، میان پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها با اجرای جواد تشکری و تهیه کنندگی محمدرضا پاکزادیان روی آنتن می رود.

 

گروه دانش و اقتصاد با دعوت از صنعتگران، کارآفرینان و فعالان اقتصادی و تولیدی و گفت وگو با آنها این ویژه برنامه را پیشکش می کند به 24 هزار شهید پایتخت، که از ساعت 14 تا 17 پخش خواهد شد. گروه ورزش و تفریحات ویژه برنامه مدرسه علوی را بیشتر از جنبه سرگرمی تفریحی تدارک دیده است که با حضور هنرمندان، نمایش های کوتاه طنز، اجرای موسیقی زنده ساعت 17 تا 20 روی آنتن رادیو تهران می رود.

 

مسابقه بزرگ استعدادیابی در حوزه آواز، شعر و دکلمه با موضوع تکریم پدر و ولادت حضرت علی (ع) و… از دیگر بخش های این ویژه برنامه است. برنامه “تهران من” و “باغ فیض” به صورت ویژه چهارشنبه 4 بهمن به موضوع پدر و ولادت امام علی(ع) می پردازند با ما روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز همراه شوید. همچنین برنامه تهران میدان شهدا روز پنجشنبه از ساعت 13:30 به شهدای پدر اختصاص یافته است و با خانواده های معزز آنها گفت وگو می کند.

 

«صبح عید» از رادیو صبا

رادیو صبا به مناسبت میلاد امیرالمومنین (ع) و روز پدر برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده است. این شبکه رادیویی چهارشنبه 4 بهمن در شب میلاد حضرت علی (ع) با ویژه برنامه‌های  «صباهنگ و صبامک» به استقبال روز پدر می‌رود و روز عید ویژه برنامه  «صبح عید» را تقدیم مخاطبان می‌کند.

 

برنامه موسیقی محور صباهنگ ساعت 18:30با پخش موسیقی و ترانه‌های پدرانه و تکمیل شعر به مناسبت روز پدر تقدیم مخاطبان می‌شود و ویژه برنامه صبامک ساعت 22 با هنرمندی پیشکسوتان رادیو در فضایی شاد میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر را جشن می‌گیرد.

 

ویژه برنامه  «صبح عید» روز پنجشنبه ساعت ۱۰  تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه با بخش‌های مختلف در فضایی شاد و طنزگونه با اجرای زنده ی نمایش‌های طنز و تعامل با مخاطبان میلاد امیرالمومنین(ع) و روز و روز پدر را گرامی می دارد، این برنامه با موضوع قدردانی از پدر ویژگی های پدر ایرانی و هدیه روز پدر راهی آنتن می‌شود.

 

رادیو سلامت “چراغ خونه” را روشن می کند

برنامه” چراغ خونه” به مناسبت بزرگداشت روز پدر چهارشنبه ساعت ۱۷تا ۱۸:۳۰ از شبکه سلامت پخش خواهد شد این برنامه به تهیه کنندگی مرتضی میلانی و گویندگی رویا کاظمی مهمان مخاطبان رادیو خواهد بود.

 

در این برنامه به مناسبت روز پدر و بزرگداشت شهدای مدافع حرم مهمان پدران شهدای مدافع حرم خواهیم بود و یادی می کنیم از شهدا و پدران بزرگوارشان . این برنامه که در دوبخش جدی و طنز به روز پدر می پردازد سری به خانه سالمندان می زند و بخش تریبون آزاد برنامه سوالی را مطرح می کند که مردم پاسخگوی آن خواهندبود با این مزمون که پدر یعنی ؟؟؟

 

در بخش طنز برنامه همراه وحید کمالی سری به هدیه های پدر ها خواهیم زد و  امین ضیایی هم اجرای بخش پدر با من حرف بزن را در برنامه عهده دار است. بخش گزارشی برنامه به بیمارستان می رود و با پدرهایی که برای اولین بار  یا پدر بزرگ شده اند گفتگو می کند .با موج اف ام ردیف102 مگاهرتز همراه ما باشید در چراغ خونه

 

از «به احترام پدر» تا «آفتابی ترین روز تاریخ» روی آنتن رادیو فرهنگ‌

شبكه رادیویی فرهنگ ویژه برنامه های متنوعی چون « آفتابی ترین روز تاریخ»،« سایه آفتاب»،« به احترام پدر»  و…را برای میلاد امام علی علیه السلام تدارك دیده است.

 

در سالروز میلاد امیرالمومنان علی (ع) و گرامیداشت روز پدر رادیو فرهنگ با برنامه های متنوع، فضای شادی را به ارمغان می آورد. موضوعات ویژه برنامه های رادیوفرهنگ به سیره علوی و تربیت نسل ولایی ، مروری بر تاریخ فرهنگی اجتماعی زمان زیست حضرت علی (ع) ، بررسی روابط پدر و فرزندان در خانواده، تأثیر روانی و عاطفی آن ، نقش همسری و پدری با توجه به الگوی مناسبی چون حضرت علی علیه السلام اشاره دارد.

 

«به احترام پدر» عنوان ویژه برنامه گروه «تاریخ و اندیشه» رادیو فرهنگ است که به تهیه کنندگی، نویسندگی و سردبیری «فاطمه محمدیان فر» چهارشنبه شب (۴ بهمن) از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲ پخش می شود.

 

راضیه گردکاهد و میثم اسکندری گویندگان، محبوبه نجف علی نويسنده روایت و هماهنگی و حمیرا فراتی گزارشگر این برنامه هستند. شعر خوانی شاعر آئینی محمد رضا علیخانی، گپ و گفتی با آقای هاشمی ساکن مشهد، که پدر ۹ فرزند است؛ همچنین پدری که به تازگی فرزند دار شده و از هنرمندان به نام کشور است و گفتگو با علیرضا نبی کارآفرین کشورمان و خیری که پدر معنوی بسیاری از جوانانی است که سرپناهی نداشتند و همچنین ارتباط زنده با سوریه و حال و هوای حرم حضرت زینب سلام الله علیها و پخش بخشی با عنوان «پدرم یک قهرمان فوق العاده»، به همراه معرفی کتاب و مسابقه  از بخش های این برنامه است.

 

فاطمه محمدیان فر همچنین برنامه « آفتابی ترین روز تاریخ» را ویژه ولادت امام علی علیه السلام به کارشناسی حجت الاسلام محمدپویا مفرد پنجشنبه ۵ بهمن ساعت ۸ صبح از گروه تولید ‌و تامین روی آنتن دارد. در این برنامه به ویژگی های یك همسر و پدر در خانواده و بررسی ابعاد شخصیتی حضرت علی علیه السلام پرداخته می شود. حضور یك زوج در مسابقه، نقالی و … از دیگر بخش های این برنامه است.

 

گروه «کتاب و جامعه» نیز پنجشنبه در برنامه «خیابان فرهنگ» به طور ویژه به این موضوع می پردازد و ساعت ۹ تا ۱۱ نیز ویژه برنامه زنده و شاد با بخش های متنوع و‌ موضوعاتی چون بررسی شخصیتی پدر و مادر حضرت امام علی (ع) و اهمیت نقش والدین در شكل گیری و شكوفایی فرزندان، ولادت با سعادت مولای متقیان امیرمؤمنان حضرت امام علی علیه السلام و آغاز ایام البیض و پخش قطعات موسیقی با موضوع پدر و‌ خواندن اشعاری كه در وصف این روز است و آداب و رسوم مردمان پخش می شود.

 

«سایه آفتاب» عنوان برنامه ای دیگر از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است كه با هدف ارج نهادن به مقام پدر تدارك دیده شده و دانیال معنوی به عنوان گوینده در این برنامه كه ساعت ۱۷ پخش می شود؛ خوانش متون ادبی با موضوع ولادت امام علی علیه السلام و مقام پدر را برعهده دارد. رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز بشنوید.

 

«مطلع عشق» از شبکه رادیویی معارف

شبکه رادیویی معارف در شب و روز ولادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام برنامه‌های شاد و متنوعی را تدارک دیده است. این شبکه رادیویی چهارشنبه 4 بهمن در شب میلاد حضرت علی (ع) با ویژه برنامه‌ «مطلع عشق» و نگاهی تاریخی به میلاد امیرالمومنین به استقبال روز پدر می‌رود و روز عید ویژه برنامه «مولود کعبه» را به روی آنتن می برد.

 

برنامه مطلع عشق که علاوه بر بیان فضایل مولا علی به تبیین جاذبه و دافعه آن امام همام می پردازد در ساعت 20:15 با پخش برنامک های جذاب تقدیم مخاطبان می‌شود.

 

گفتنی است پنجشنبه 5 بهمن، ویژه برنامه مولود کعبه ساعت 9 صبح به مدت دو ساعت با هنرمندی گویندگان رادیو در فضایی شاد و مفرح، میلاد امیرالمومنین (ع) و روز پدر را جشن می‌گیرد. پدری بودن حضرت امیر برای تک تک مردم، راهکارهای ایشان در حیطه تربیتی فرزندان و الگوگیری برای کارگزاران از جمله موضوعاتی است که به آن پرداخته می شود.

 

در این برنامه، برنامک های متنوع و گزارش های مردمی از شهرهای مشهد و قم را می شنویم. لازم به ذکر است «زیارت امین الله» بمناسبت ولادت حضرت علی علیه‌السلام روز پنجشنبه مورخ ۵ بهمن ماه، ساعت ۱۴:۳۰ از رادیو معارف پخش می شود.

 

پهلوان عالم از رادیو ورزش

پهلوان عالم یک ویژه‌ برنامه مجله ای است که با حضور دو گوینده مرد و زن در سالروز میلاد امیرالمومنین ع به صورت زنده پخش خواهد شد. در این برنامه با ارائه بخش هایی همچون مرشد خوانی در استودیو به صورت مهمان و آیتم هایی چون “پهلوانان نمی میرند” ، “از سر ارادت” و “سایه ای مثل کوه” به جایگاه مولا علی (ع) در ورزش ایران و مقام پدر با حضور کارشناس و بسته های رادیویی خواهد پرداخت.

 

مخاطبان نیز با ارسال پیامک و تلفن در این برنامه مشارکت خواهند نمود. این برنامه ناظر به محورهای هویت جهانی – امتی و جوان مومن انقلابی سند تحول رسانه ملی خواهد بود.

 

با توجه به سالروز میلاد حضرت امیر (ع) و تاسی ورزشکاران ایران اسلامی به ایشان و نفوذ عمیق جایگاه مولا علی در تمام رشته های ورزشی به ویژه رشته باستانی و زورخانه ای، این برنامه پخش خواهد شد.

آیتم‌ ها: مثل سایه مثل کوه: معرفی پدران شاخص ورزشکاران، از سر ارادت: کارشناسی جایگاه مولا علی (ع) در فرهنگ ور، پهلوانان نمی میرند: گزارش از فعالیت های خداپسندانه ورزشکاران. پهلوان عالم به تهیه‌کنندگی محسن افضلی و گویندگی لاله جلال‌آبادی و شهریار شهریاری پنجشنبه ۵ بهمن ساعت ۱۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش خواهد شد.

 

همچنین در برنامه صبح و ورزش روز ۵ بهمن به مدت ۱۵ دقیقه و برنامه عصرانه روزهای ۴ و ۵ بهمن به موضوع روز پدر و پدران ورزشکار و صفات و جایگاه حضرت علی بین ورزشکاران پرداخته می‌شود.

 

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.