×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 26 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
شرکت های تابعه بانک توسعه تعاون در مسیر صحیح ارائه خدمات به بخش تعاون هدایت می شوند
خبرنگار: میلاد اصفهانی

به گزارش امید اقتصاد آنلاین به نقل از بانک توسعه تعاون، محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در نشست تخصصی مدیران ارشد شرکت های تابعه بانک اظهار داشت: حماسه جبهه مقاومت در انجام عملیات بر علیه نیروهای اشغالگر قدس را گرامی میداریم، وعده الهی مبنی بر آزاد سازی قدس شریف قطعی است.

 

شیخ حسینی گفت: طی دوره اخیر مدیران عامل جدید شرکت های تابعه منصوب گردیده اند و همگی از ویژگی های مثبت پاکدستی، امانتداری، شفافیت، تخصص و تعهد برخوردار هستند.

 

وی افزود: عملکرد شرکت ها به لحاظ کمی بهبود داشته است و همچنین به لحاظ کیفی نیز سازماندهی شرکت‌ها مناسب‌تر گردیده است. این بهبود جای تقدیر دارد و البته ضرورت دارد شرکت ها ساماندهی و اقدامات مورد نیاز برای تحول مثبت را صورت دهند، ضمن آنکه نظارت عالیه بر نحوه عملکرد و کارکرد شرکت‌ها داریم.

 

مدیر عامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: روابط میان بانک و شرکت های تابعه مبتنی بر سلامت و شفافیت است و در راستای تسهیل فعالیت بانکداری و ارائه خدمات شایسته به مشتریان است و بانک به هیچ وجه از طریق شرکت ها فعالیت مبهم و جهت دار انجام نمی دهد، هیچ گونه هزینه اجباری نیز به شرکت ها تحمیل نمی کند و شرکت ها اختیار کافی برای انجام فعالیت های سالم و توسعه ای را دارند.

 

شیخ حسینی تصریح نمود: در برخی رویدادهای مهم نمایشگاهی، غرفه با حضور کامل بانک و شرکت های تابعه برپا می‌گردد که می‌تواند موجب هم افزایی ، هماهنگی و پیشبرد پروژه های مشترک باشد.

 

وی در ارتباط با شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون، (سمات)گفت: شرکت بسیاری از چالش های دوره گذشته را مرتفع نموده و می تواند در سلامت کامل به فعالیت تخصصی بپردازد، به لحاظ توان نقدینگی و سرمایه نیازمند حمایت است که تدابیر مورد نیاز اتخاذ خواهد شد. سمات می تواند علاوه بر پیشبرد پروژه های فناورانه بانک از ظرفیت خود برای ارائه خدمات به بازار و کسب درآمد نیز استفاده نماید.

 

این مقام بانکی در ارتباط با شرکت صرافی توسعه تعاون خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری مناسبی میان سرپرست پیشین و کنونی صرافی وجود دارد که جای تقدیر دارد، انتظار می‌رود هماهنگی و هم‌افزایی مناسبی درمیان مدیران صرافی وجود داشته باشد، عملکرد صرافی نیز رو به رشد بوده است، حوزه ارز، ریسک های مرتبط با خود را دارد و شایسته است دقت نظر کافی در عملیات ارزی وجود داشته باشد.

 

وی بیان داشت: شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون به لحاظ مالی و عملیاتی بسیار کارآمد و منظم عمل نموده است و به عنوان شرکت ابزاری توانسته پشتیبانی لازم و کافی از بانک را به عمل آورد.

 

 

این مدیر ارشد نظام بانکی اظهار کرد: راهکارهایی برای راه اندازی شرکت تامین سرمایه و اخذ مجوز مورد نیاز از بانک مرکزی در حال ارائه است و ظرفیت گروه مالی نیز برای تحقق این مورد و تحکیم ارتباط میان بانک و بازار سرمایه بسیار مهم است.

 

شیخ حسینی یادآور گردید: بانک توسعه تعاون در دوره اخیر با برنامه ریزی و اصلاح برخی رویه ها توانسته دستاوردهای مناسبی را به لحاظ مالی و عملکردی حاصل نماید و زمینه افزایش سرمایه شرکتهای تابعه نیز تا حدی فراهم می شود تا شرکت ها بتوانند مقیاس عملکردی خود را گسترده تر نمایند، تدابیری نیز برای افزایش سرمایه شرکت واسپاری توسعه تعاون اتخاذ خواهد شد.

 

وی ادامه داد: شرکت های تابعه در مسیر صحیح قرار گرفته اند، و البته انتظارها بیش از اینها است و تا رسیدن به نقطه مطلوب نیاز است شرکتها به نحو مناسبی سازماندهی را حفظ نموده و عملیات را صورت دهند.

 

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: پیگیری و ثبت جدیدترین تغییرات اعضای هیات مدیره شرکت‌ها در اداره ثبت شرکتها ضروری است و همان گونه که شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون به خوبی آخرین تغییرات را در ثبت انجام داده اطلاعات سایر شرکتها نیز باید بروز رسانی گردد.

 

وی افزود: ضروری است صورتجلسه این نشست ها به صورت منظم تدوین گردیده و وظایف و تکالیفی مشخص گردد تا روند رو به بهبود بر اساس تصمیمات طی شود.

 

در ادامه مراسم محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: حضور شرکتهای تابعه در بانک باید بیشتر باشد و اجزای شرکتها باید ارتباطات مناسب را با اجزای مرتبط بانک داشته باشند. شرکت ها با راه اندازی سامانه ها و فرآیندهای دیجیتال می توانند فعالیت های توسعه ای و تجاری را صورت دهند.

 

وی افزود: شرکت ها طی مهلت زمانی فرصت داشته اند تا برنامه راهبردی خود را تدوین و بروز نمایند و مسائل حسابرسی و کمیته های اصلی و فرعی را مشخص نمایند که لازم است بررسی گردد چه اقداماتی در این زمینه ها صورت گرفته است.

 

محمد ذوالفقاری سرپرست معاونت مدیرعامل در امور حقوقی و نظارت در ادامه گفت: نهادهای نظارتی علاوه بر سازمانهای دولتی نظارت بر دستگاه ها و شرکت های دولتی را نیز بر عهده دارند، از این رو ترتیبی اتخاذ گردیده تا شرکتهای تابعه بانک نیز مطابق موازین و چارچوبهای قانونی عمل نموده و مراتب پاسخگویی و شفافیت را نیز رعایت نمایند.

 

در ادامه شهرام بخشا، معاون مدیر عامل در امور برنامه ریزی و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: این معاونت و شرکت سمات این آمادگی را دارند تا در بسترسازی الکترونیک و دیجیتال فعالیت ها و ارائه خدمات در مباحث سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبانی لازم را از شرکت ها اعمال نمایند.

 

محمد سلمانی، معاون مدیر عامل در امور مالی و پشتیبانی در این مراسم گفت: جهت پیشبرد قراردادها میان بانک و شرکت ها به ویژه سمات نیاز است هماهنگی لازم وجود داشته باشد و پس از توافق بر فرمت ها و قالب های قراردادها، انعقاد قراردادها در دوره های بعدی امکان تسریع بیشتری می یابند.

 

در ادامه کریم میرزاخانی، سرپرست معاونت مدیر عامل در امور استان ها و بازاریابی تاکید کرد: شبکه شعب بانک ظرفیتی بزرگ برای شرکت های تابعه هستند و این اطمینان وجود دارد تا شرکت ها بتوانند اقدامات خود را با حمایت شعب به نحو مطلوبتری صورت دهند.

 

در این برنامه امید سلیمانی، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سمات، آرمین معصومی-مدیر عامل شرکت خدمات و پشتیبانی توسعه تعاون، سید شهاب الدین پورعباسی سرپرست شرکت واسپاری توسعه تعاون، مهرداد ریاحی سرپرست شرکت کارگزاری بیمه توسعه تعاون و رحیمی سرپرست شرکت صرافی توسعه تعاون گزارشی کامل از فعالیت ها و وضعیت مالی شرکتها ارائه دادند و رامین نجمی رئیس اداره کل سرمایه گذاری نیز توضیحات تکمیلی در خصوص هر شرکت ارائه نمود. تمامی اعضای هیات مدیره شرکتها نیز در این رویداد حضور داشتند که تعدادی از آنان در خصوص بهبود فعالیت شرکت توضیحاتی ارائه دادند.

 

سید حسن حسینی مطلق، سرپرست دفتر مرکزی حراست ، حسن عاشقی رئیس اداره کل آموزش ، حسین سرین رئیس اداره کل پژوهش، سعید جمالی معاون نظارت بر تامین مالی و سرمایه گذاری ها اداره کل سرمایه گذاری ، سجاد ذوالفقار قشونی رئیس حوزه حراست شرکت های تابعه و حبیب عشایری معاون اجرایی اداره کل آموزش نیز در جلسه حضور داشتند.

 

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.