×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Tuesday, 21 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
ابلاغ دستورالعمل جا به جایی کارمندان دولت در ۱۴۰۲/ نحوه پرداخت حقوق کارکنان انتقالی مشخص شد
خبرنگار: میلاد اصفهانی

به گزارش امید اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، در راستای اجرای قانون بودجه 1402 با استناد به جز 4 ماده 4 ضوابط اجرایی بودجه دستورالعمل انتقال کارکنان دولت سال 1402 و نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی از سوی  سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.

 

1- در سال 1402، هیچگونه ابلاغ اعتباری برای جابه جایی حقوق و مزایای کارکنان انتقالی، توسط سازمان برنامه و بودجه کشور / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام نمی گیرد.

 

2- پس از تایید انتقال کارکنان توسط شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دستگاههای اجرایی مبدا و مقصد دستگاه اجرایی مقصد مکلف به صدور حکم کارگزینی برای کارکنان انتقالی می باشد. در صورت انتقال کارکنان رسمی و پیمانی دستگاه اجرایی مبدا ملی / استانی مکلف است حقوق و مزایای مستمر و عیدی آنان را براساس آخرین احکام کارگزینی صادره توسط دستگاه اجرایی مقصد تا پایان سال 1402 پرداخت نماید.

 

3- پرداخت مزایای غیر مستمر از جمله اضافه کار رفاهی و سایر پرداخت های پرسنلی از تاریخ، انتقال بر عهده دستگاه اجرایی مقصد ملی استانی می باشد. بدیهی است مابه التفاوت حکم کارگزینی صادره در دستگاه اجرایی مقصد با آخرین حکم کارگزینی وی در دستگاه اجرایی مبدا کاهش یا افزایش و سایر پرداخت های پرسنلی در دستگاه اجرایی مقصد در تخصیص اعتبار دستگاه اجرایی مبدا مقصد توسط سازمان برنامه و بودجه کشور سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استان پیش بینی می گردد.

توجه دستگاه اجرایی مقصد موظف است هرگونه تغییر در وضعیت استخدامی و یا تغییر در احکام کارگزینی کارکنان انتقالی را به اطلاع دستگاه اجرایی مبدا برساند.

 

4- در صورت جا به جایی کارکنان قراردادی از طریق فسخ قرارداد قبلی و انعقاد قرارداد جدید و رعایت اصل برابری فرصتها و شرایط مندرج در ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت حقوق و مزایای مستمر و سایر مزایای غیر مستمر از جمله اضافه کار رفاهی و سایر پرداختهای پرسنلی آنان از تاریخ انتقال تا پایان سال 1402 بر عهده دستگاه اجرایی مقصد (تابعه ملی / استانی می باشد.

 

5- هرگونه استخدام با بکارگیری نیرو به عنوان جایگزین برای نیروهای انتقالی صرفا با رعایت مواد (6) و (13) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1402 به شماره 42009 ت 61266 هـ مورخ 1402/3/10 و سایر قوانین و مقررات مربوطه پس از طرح و تصویب در کارگروه مشترک سازمان و سازمان اداری و استخدامی کشور امکان پذیر است.

 

6- ارسال مدارک زیر برای بررسی درخواست جا به جایی اعتبار حقوق و مزایای کارکنان انتقالی در لایحه بودجه سال 1403 الزامی است – تاییدیه شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دستگاه اجرایی مبدا و مقصد

 

7- آخرین حکم کارگزینی فرد در دستگاه اجرایی مبدا و حکم کارگزینی صادره در دستگاه اجرایی مقصد برای کارکنان رسمی و پیمانی – آخرین قرارداد منعقده در دستگاه اجرایی مبدا و قرارداد منعقده در دستگاه اجرایی مقصد برای کارکنان قراردادی

 

– فرم های تکمیل و تایید شده شماره (1) و (2) پیوست این دستور العمل

– آخرین برگه فیش حقوقی دریافتی از دستگاه اجرایی مبدا و اولین برگه فیش صادره در دستگاه اجرایی مقصد

 

8-سازمان برنامه و بودجه کشور / سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مکلف است براساس مستندات مندرج در بند (6) اعتبار حقوق و مزایای کارکنان انتقال یافته رسمی پیمانی و قراردادی را در لایحه بودجه سال 1403 کاهش از مبدا و افزایش به مقصد پیش بینی نماید.

 

9- حقوق و کسورات کارکنان رسمی براساس آخرین حکم کارگزینی دستگاه مبدا و سایر پرداختی های پرسنلی آنان به میزان مبلغ پیش بینی  اعتبار 1402 دستگاه مبدا  مطابق بند 10 این دستور العمل است.

 

10- به منظور بررسی درخواست های ارسالی برای جا به جایی اعتبار حقوق و مزایای کارکنان انتقال یافته در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه در لایحه بودجه سال 1403 مراحل زیر مورد اقدام قرار گیرد.

الف – جابه جایی بین دستگاههای اجرایی استانی

الف – (١) تکمیل و تایید فرم شماره (1) و (2) توسط دستگاه اجرائی استانی مبدا نسخه کاغذی)

الف (2) ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه (کاغذی به دستگاه اجرایی استانی مقصد برای تایید

الف – (٣) ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه (کاغذی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبدا و مقصد برای تایید

الف – (4) ارسال فرمهای نهایی نسخه کاغذی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مقصد به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبدا جهت درج اطلاعات و بارگزاری فرمها و مدارک مندرج در بند 6 در سامانه جامع بودجه و شروع فرآیند انتقال توجه : در صورت انتقال کارکنان بین دستگاههای اجرایی مشمول نظام بودجه استانی در یک ،استان نیاز به ارسال فرمها نبوده و موضوع با تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ذی ربط انجام می گیرد.

ب- جابه جایی از دستگاه اجرایی استانی به دستگاه اجرائی ملی

ب (1) تکمیل و تایید فرم شماره (1) و (2) توسط واحد استانی دستگاه اجرائی مبدا نسخه کاغذی

ب (2) ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه (کاغذی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبدا

ب (2) ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه کاغذی به دستگاه اجرایی ملی مقصد برای تایید

ب (3) ارسال فرمهای نهایی تکمیل شده (نسخه کاغذی) توسط دستگاه اجرایی ملی مقصد به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبدا جهت درج اطلاعات و بارگزاری فرمها و مدارک مندرج در بند 6 در سامانه جامع بودجه و شروع فرآیند انتقال

ج -جابه جایی از دستگاه اجرایی ملی به دستگاه اجرایی استانی

ج- 1) تکمیل و تایید فرم شماره (1) و (2) توسط دستگاه اجرائی ملی مبدا (نسخه کاغذی)

ج- 2) ارسال فرمهای تکمیل شده (نسخه کاغذی) به واحد استانی دستگاه اجرایی مقصد برای تایید

ج3)- ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه کاغذی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مقصد برای تایید

ج (4)- ارسال فرمهای نهایی نسخه کاغذی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مقصد به دستگاه اجرایی ملی مبدا جهت درج بارگزاری فرمها و مدارک مندرج در بند 6 در سامانه جامع بودجه و شروع فرآیند انتقال

د -جا به جایی بین دستگاههای اجرایی ملی

د (1) تکمیل و تایید فرم شماره (1) و (2) توسط دستگاه اجرائی ملی مبدا (نسخه کاغذی)

د – (2) ارسال فرمهای تکمیل شده نسخه کاغذی به دستگاه اجرایی ملی مقصد برای تایید

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.